CHALLENGE PRAGUE

28.07.2019

V sobotu se jel Prague Challenge, kterého se zúčastnili i borci z Road2Kona.

Nejlepší výsledek zajel podle předpokladu David Procházka, který obsadil ve svém age-groupu s časem 4:45 5. místo.

Hlavní letošní závod Davida je Ironman Barcelona, ale nejlepší trénink je závod, tak si David zkusil jet o něco vyšší intenzitě, než pojede v Barceloně.

Dalším borcem , který závodil byl Michal Houška, který se připravuje na svého prvního Ironmana v Itálii.

Michal jel závod na velmi slušně, ale na kole vlastní chybou okusil tvrdost země :-), a tak zbytek závodu dokončil trochu potlučený a o něco pomaleji, než chtěl

Jeho čas byl 5:35 a 58. místo.

Pro mě to byl první společný start s Markem Moflárem, tak jsem byl zvědavý na to, jak to půjde...

Plavání naprosto v pohodě a s Markem v závěsu jsme plavali 34:15 , což nás oba mile překvapilo a vodu jsme opouštěli na 1. Místě v kategorii para.

Depo bylo pro mě utrpení, protože noha po operaci paty stále bolí i při chůzi a proběhnout 850 m v depu bylo pro mě asi nejhorší část závodu.

Kolo jsme začali svižně a snažili se vytěžit z roviny , kde tandem jede rychle. V kopcích je to naopak pomalejší a oproti klasickému kolu zde ztrácíme. I tak jsme zajeli 2:30 , což byl průměr 36,2km a na této těžké trati jsem byl za oba spokojený.

Běh vzhledem k noze jsem nešel a Marka předal Pavlovi Stanikovi, který měl za úkol Marka dotáhnout do cíle. Sice měl Marek ambice běžet po 4:30/ km, ale v triatlonu se takto moc nedá plánovat a po super plavání a kole běžel o něco pomaleji, než chtěl.

Celkově jsme dojeli na 1. Místě v čase 5:10 jako nás trenér jsem s výkony Marka velmi spokojený.

Příští rok opět budeme pokoušet štěstí v losování na Havaj a takže spolu pojedeme IRONMAN Kalmar kde by nám profil kola měl sedět lépe, než včera v Praze.

Letos ještě pojedeme svižne kolo 180 km stejně jako jsme jeli před 2 týdny. Termín zveřejníme s předstihem, pro ty, kdo se bude chtít přidat.

Kromě dospělých se na start postavili také naše budoucí trialonové naděje ( Max a Laura ) na start dětských závodů. Laura doběhla na krásném 3. místě a Max na 5. místě.