CITY TRIATLON KARLOVY VARY

09.09.2024

**Shrnutí závodu: Karlovy Vary - poslední triatlon sezóny**

Tento víkend jsme se zúčastnili posledního triatlonového závodu sezóny v Karlových Varech. Závodní program začal již v pátek dětskými kategoriemi, zatímco dorost a junioři soutěžili v sobotu. Tento závod byl zároveň nejvíce obsazeným v naší historii – na start se postavilo celkem 35 závodníků z našeho týmu, což je skvělý výkon vzhledem k tomu, že oddíl vznikl teprve v roce 2021.

Nemá smysl se detailně rozepisovat o výsledcích v jednotlivých kategoriích, protože díky našemu tréninkovému systému se závodníci pravidelně zlepšují a patří mezi špičku v České republice. Největší zastoupení máme v kategorii mladších žáků, kde náš tým tvořil téměř třetinu startovního pole. Tito závodníci však nejsou jen do počtu – pravidelně se umisťují na nejvyšších příčkách. I tentokrát byl scénář jasný: Max vyplaval jako první, následován Tondou Kovářem. Na kole spolupracovali a vytvořili si komfortní náskok, který oba udrželi až do cíle.

V kategorii mladších žaček šla první z vody Sofie Pazderková, ale na technicky náročné cyklistické části byla dojeta a nakonec si na běhu doběhla pro skvělé 3. místo.

V dorostenecké kategorii jsme měli silné zastoupení v Adamovi Bosem a Janu Kovářovi. Oba díky tvrdému tréninku na USK soustředění ve Strakonicích plavali v první skupině, ale přemotivovaný Adam jel na kole rychleji, než bylo potřeba, což vyústilo v pád a konec jeho závodu. I přes zranění a poškozené kolo se chystá na start Evropského poháru juniorů v Záhřebu. Jan Kovář doběhl na solidním 6. místě.

Juniorští závodníci bojovali o tituly Mistrovství ČR a Bruno Haman zde vybojoval skvělé 3. místo. Závěrem dne byly štafety, kde jsme postavili hned šest týmů a vybojovali 2. a 3. místo.

Byl to fantastický závěr sezóny, který ukazuje, jak naše práce a tréninkový systém přináší ovoce.